زیبایی بندر انزلی

جایی که شما و بقیه از حضور در آن لذت میبرید و همیشه خواستار صفر به آنجا هستید بندر انزلی است . یک بندر زیبا در کنار سواحل در یای خزر است . این بندر در شمال استان گیلان قرار دارد از اطراف به دریا وصل شده و این باعث مرطوب بودن و معتدل بودن آب و هوای آن میشود.  در کنار مرداب زیبایی قرار دارد که جلوه بی نظیری به این شهر بخشیده است، 

بندر انزلی در ۳۵ کیلومتری شهر رشت است و این شهر ۲۳ متر پایین تر از آبهای آزاد و پنج متر بالاتر از دریای خزر قرار دارد و مرداب انزلی که در جنوب شهر انزلی قرار گرفته یکی از زیباترین جلوه های این منطقه است. از دیگر دیدنی های شهر انزلی:

  • امامزاده صالح 
  • مسجد قائمیه
  • چاه حضرت مهدی 
  • کاخ میان پشته انزلی 
  • طبیعت زیبای اطراف بندرانزلی ( دریا، مرداب، جنگل ) که هر بیننده ای را به ذوق می آورد. از این رو بعنوان یکی از مقاصد جذاب گردشگری برای طرفداران تورهای داخلی محسوب می شود.

شهرستان فومن

شهرستان فومن که آنرا پومن یا بومن هم گفته اند یکی از شهرهای مهم استان گیلان و در ۴۰ کیلومتری رشت قرار دارد. این شهر از قرن نهم تا یازدهم هجری ، یکی از شهرهای  بزرگ گیلان و حتی مدتی مرکز نواحی غربی گیلان بوده است و بعد از آن جای خود را به رشت داده است.

با این وجود آثار به دست آمده از این ناحیه حکایت از گذشته درخشان آن دارد. کوچه ها ، خیابانها و ساختمانهای شهر در نهایت ظرافت و زیبایی طراحی و ساخته شده است.

شاید بتوان این شهر را موزه زنده ای از خانه هایی زیبایی قدیمی بدانیم. چرا که نزدیک به ۱۵۰ خانه زیبای تاریخی در این شهر به ثبت رسیده است. ولی مهمترین جاذبه سیاحتی و شهر فومن قلعه تاریخی و زیبای (رودخان) است که چشم هر بیننده ای را خیره می سازد.

آژانس گردشگری پرستو سیر برگزار کننده تور داخلی سفر به شهرستان فومن را به شما توصیه میکند.

بلیت هواپیمای خارجی 
بازديد : 51
امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 26 نفر مجموع امتياز : 82
[ سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۲۰:۲۴ ] لينک ثابت | نظرات (0).: Weblog Themes By SlideTheme :.
امارگیر سایت